NENECHTE SI UJÍT VÝPRODEJ BEAN-TO-BAR ČOKOLÁD Z BELGIE, VELKÉ BRITÁNIE A MADAGASKARU V KATEGORII VÝPRODEJ - CENY OD 79 Kč.

Jak si připravit tu nejlepší horkou čokoládu

Letos to vypadá konečně na opravdovou pohádkovou zimu se sněhem, co vydrží dýl, než jen pár dní, zamrzlými rybníky na bruslení a nekonečnými procházkami v pohádkově bílé krajině. A co může být lepší, než si pořádně promrzlí dát po příchodu domů horký, lahodný a energizující nápoj - kvalitní horkou čokoládu. A v tomto článku se dozvíte tipy na to, jak si tu nejlepší čokoládu připravit a taky na to, jak si ji ozvláštnit. 

Rozdíl mezi kakaem a horkou čokoládou

Horká čokoláda a kakao se můžou plést hlavně z toho důvodu, že jsou to dva horké nápoje, které jsou si vzhledově podobné. Navíc to, co dostanete v některých podnicích nebo z nápojových automatů pod názvem “horká čokoláda” nebo si umícháte z instantní horké čokolády v prášku, odpovídá chutí i konzistencí spíš kakau. Rozdíl mezi horkou čokoládou a kakaem je ten, že u kakaa se jedná o kakaový prášek rozmíchaný v horkém rostlinném nebo kravském mléku, jemně doslazený cukrem. Pravá horká čokoláda se připravuje z rozpuštěné hořké čokolády v mléce podle vaší volby a opět lehce doslazené cukrem, případně vylepšená vanilkou, skořici či jiným kořením.

Co potřebujete na přípravu horké čokolády?

Rozhodně vsaďte na kvalitní suroviny. Takové, po kterých zajásají nejen vaše chuťové buňky, ale buňky celého těla. Takové, které vaše tělo nezatíží, ale naopak vyživí. Kvalitní tabulková čokoláda je proto základ. Za nás můžeme dát 100% ruku do ohně za kvalitu čokolád od Chocolat Madagascar. Jejich kvalita se projevuje nejen v jejich chuti, ale samozřejmě i výživové hodnotě. 

Tato značka je naprosto unikátní nejen v tom, že produkuje čokolády formou tree to bar, ale také povýšila pojem fair trade na raise trade. Více o této značce si můžete přečíst v našem článku. Pro přípravu horké čokolády se obecně doporučuje hořká čokoláda se 70 % obsahem kakaa. Mějte na paměti, že čím více procent kakaa čokoláda bude obsahovat, tím intenzivnější chuť nápoje získáte. Tak volte podle vlastních preferencí. 

Mléko můžete zvolit podle vlastních chuťových či jiných preferencí. Za nás je rozhodně škoda, se omezovat jenom na živočišné mléko, když můžete experimentovat s různými chutěmi mlék rostlinných. Pro přípravu horké čokolády jsme proto dnes sáhli po kokosovém mléku od Ceylon Kokonati. 

Cukr doporučujeme kvalitní, ideálně nerafinový třtinový, ale pokud se chcete opravdu hodně rozmazlit, tak sáhněte po cukru kokosovém, který má kromě sladké chutě celou paletu chuťových podtónů. Navíc má nízký glykemický index, takže nezpůsobuje náhlé propady energie. 

Recept na horkou čokoládu z kokosového mléka

Na tu nejlahodnější horkou čokoládu budete potřebovat:

Postup:

Do hrnce dejte rozehřát menší množství mléka, na kostičky nalámanou čokoládu a skořici podle chuti. Pomalu zahřívejte a míchejte tak dlouho, dokud se čokoláda kompletně nerozpustí. Potom za stálého míchaní přilévejte zbytek mléka a úplně na závěr přidejte vanilkový prášek. Čokoládu nalijte do hrnečku a povrch poprašte kakaovým práškem.

Variace na horkou čokoládu

Pokud už se vám klasické horká čokoláda přepila, zkuste si ji různě ozvláštnit. Zaexperimentujte s různými typy mlék, které na její přípravu použijete, můžete vyzkoušet i vysokoprocentní kokosovou smetanu, ze které umícháte opravdu hustý a dekadentní nápoj, který budete prakticky muset vyjídat lžičkou. Do čokolády můžete místo skořice a vanilky přidat perníkové koření a získáte intenzivně provoněný a vánočně laděný lahodný horký nápoj. Pokud se nebojíte experimentovat a máte rádi pálivou chuť a neobvyklé kombinace, inspirujte se Mexikem a okořeňte si svou čokoládu trochou chilli.