Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Reishi Spóry (Lesklokorka lesklá) na sennou rýmu, alergie a záněty - 60 kapslí

829 Kč / ks 14 Kč / 1 ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Nejvyšší bio kvalita spór reishi spór z čínské oblasti Lonqquan, původního domova této úžasné vitální houby. Celý agrikulturní a výrobní proces je kontrolován a certifikován britskou Soil Association - garance skutečné bio kvality.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Mushrooms4Life přináší opravdu nejvyšší bio kvalitu spór reishi z oblasti Longquan, původního domova čínské reishi. M4L tyto spóry získává z certifikovaných bio reishi hub, které se v Číně pěstují na speciálních kmenech/polenech z tvrdého dřeva ponořených do země a chráněných tunelovým zastřešením, aby byly spóry chráněné před vnějšími vlivy.

Spóry jsou následně drceny při nízké teplotě pomocí tlakových a zvukových vibrací, které rozbijí tvrdou buněčnou zeď, a zároveň zachovají nejvyšší koncentraci triterpenů (min. 6 %, porovnejte oproti 3 % přímo v reishi houbě). 

Proč užívat spóry Reishi

Reishi (lesklokorka lesklá) nebo-li 'Božská Houba nesmrtelnosti' je v čínské medicíně považována za houbu pro podporu normální činnosti jater a imunitního systému. Spóry reishi jsou nejkoncentrovanější formou houby reishi, kterou nám příroda dala.

 

Ve skutečnosti se musí použít asi 1000 kg houby reishi, aby se získalo 1-3 kg jejích spór! Je mnohem účinnější než výtažek z plodnic, a proto také dražší.

 

Reishi spóry lze považovat za tzv. pyl reishi, který houba používá k reprodukci, takže se vlastně jedná o Jing nebo-li Esenci Života houby reishi s obsahem vysoké koncentrace triterpenů a polysacharidů, které jsou velmi důležitými látkami pro naše tělo.

 

Prášek z reishi spór také obsahuje adenosin, třináct aminokyselin, germánium, selen, lipopolysacharidy, kyselinu askorbovou, alkaloidy a stopové prvky. Díky tomu se spóry reishi řadí mezi nejúčinnější "Superfoods" či "Tonic Herbs". 

 

Nutriční hodnoty

 • Jedna dávka (2 kapsle) obsahuje: 800 mg bio reishi spór (Ganoderma Lucidum).
 • Konkurenční produkty obsahují běžně pouze okolo 600 mg.

Tento produkt přirozeně neobsahuje lepek, mléko, sóju, ani žádná plniva a konzervanty. Je vhodný i pro vegetariány a vegany.

 • Suplement je uložen v lahvičce z tmavého kvalitního skla, které jej nejen pomáhá chránit před oxidací slunečním zářením, ale skvěle se také hodí k upcyklaci.
 • Poté, co doplněk doužíváte, můžete tuto krásnou nádobu využít na přesnídávky, k uskladnění koření či sypaných čajů, jako úložný prostor v kanceláři, domácnosti nebo cokoliv jiného - po strhnutí etikety vám zůstane stylová skleněná nádoba z pevného skla.
 • Samozřejmě můžete také klasicky vytřídit do skleněného odpadu. 

Rozdíl mezi práškem ze spór Reishi a extraktem Reishi

Přestože prášek z Reishi spór a extrakt z Reishi nabízejí mnoho výhod pro vaše zdraví, mnozí sneznají rozdíly mezi těmito dvěma produkty.

 

Klíčový rozdíl, který je třeba pochopit, spočívá v tom, že Duanwood Reishi Extract se získává z celé plodnice houby poté, co houba (která se pěstuje ekologicky na tvrdém dřevě) projde celým svým životním cyklem. Ke konci svého životního cyklu produkuje houba reishi výtrusy, které slouží k jejímu rozmnožování.

 

Prášek ze spór se získá ručním sběrem těchto spór a rozbitím jejich buněčné stěny pro optimální biologickou využitelnost v těle.

 

Jednoduše řečeno, extrakt je vyroben z celé houby reishi, zatímco prášek ze spór je vyroben z reprodukčních spór reishi.

Benefity Reishi spór

 • Vyšší koncentrace triterpenů.
 • Více ganoderových kyselin a olejů.
 • Bohatý na mikroživiny a vlákninu.
 • Podporuje imunitní systém.
 • Napomáhá spánku.
 • Snižuje stres.
 • Protiplísňové a antibakteriální účinky.
 • Zlepšuje krevní tlak a krevní oběh.
 • Jako "semeno" reishi může působit jako tonikum Jing/Shen.

Benefity extraktu Duanwood Reishi

 • Mnohem vyšší koncentrace beta glukanů.
 • Mnohem vyšší koncentrace polysacharidů.
 • O něco silnější imuno-modulační účinek díky výše uvedeným sloučeninám.
 • Schopnost chránit a léčit játra.
 • Odstraňuje stres a únavu.
 • Zlepšuje krevní oběh.
 • Chrání před volnými radikály, zářením, stresory/toxiny z prostředí.
 • Antioxidační, protizánětlivé vlastnosti.
 • Kvintesenciální Shenovo tonikum.

Shrnutí

Je důležité si uvědomit, že se v obou případech jedná o vysoce kvalitní produkty pocházející ze stejné úžasné rostliny. Ačkoli je tedy užitečné pochopit klíčové rozdíly, rozhodování o tom, který produkt užívat, není nutně otázkou buď/anebo.

 

Produkty se vzájemně nevylučují a lze je užívat společně, abyste si uvědomili celé spektrum výhod, které reishi může nabídnout. Souhrnně lze říci, že oba produkty jsou dobré a mohou vašemu celkovému zdraví jen prospět.

 

Kdy užívat vitální houby čaga, cordyceps, maitake, reishi a jiné.

Přečtěte si více k tématu

Úvod do biohackingu

Vegetariánská a veganská strava

Pozor na to jaké medicinální houby jíte a proč

Nakopněte imunitu pomocí divoce rostoucích bylin a hub

Co jíst v zimě, abychom zůstali zdraví?

Detoxikace organismu aneb odlehčete svému tělu po zimních měsících

Jak mít zdravá střeva a tak celý organismus?

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitální houby
Certifikace: Soil Association Organic
Země původu: Velká Británie
Výrobce: Living Planet, Unit 2., 22 Chester House, 1-3 Brixton Road, SW9 6DE
Vhodné pro: Raw-GMO Free-Vegetarián-Vegan
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Mushrooms4life byla založena světově uznávaným výzkumníkem a autorem Martinem Powellem v rámci jeho poslání rozšířit dostupnost kvalitních bio přípravků za dostupné ceny. V Mushrooms4Life přistupují ke každé vitální houbě individuálně, a jsou si toho, že má každá svůj jedinečný charakter, vlastnosti a nutriční profil. Velice dbají na používání pouze těch nejkvalitnějších surovin, které pečlivě vybírají tak, aby podporovaly plnou aktivitu každé houby.

Do svých výrobků nikdy nepřidávají žádná pojiva, aditiva, umělé přísady nebo chemikálie a veškeré houby získávají přímo od prověřených odborných pěstitelů, takže si můžete být jisti, že dostanete tu nejvyšší kvalitu doplňku s nejpřínosnějšími vlastnostmi.