Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

SOAPLY

Webová stránka značky: SOAPLY

O značce Soaply

Seepje-bij-Social-Enterprise-10-jaar-600x600 (1)Značka Soaply je výrobce přírodních čisticích produktů, jako jsou kapalné detergenty, univerzální čističe, textilní změkčovače, čisticí prostředky na nádobí a mýdla na ruce. Jejich produkty obsahují 99% přírodních ingrediencí, včetně šelaků z plodů Sapindus mukorossi, který se pěstuje v Nepálu. Společnost se zaměřuje na udržitelnost a používá ekologické materiály, aby minimalizovala dopad na životní prostředí. Produkty jsou dostupné v několika zemích Evropy a Asie.

Jak to vše začalo?

LR_Vrouwen_Nepal_Schillen_Jasper_Melvin-600x600Začalo to v březnu 2013, kdy nizozemští studenti Melvin a Jasper viděli v televizi, jak lidé v Nepálu vyrábějí přírodní mýdlo z ovocných skořápek. Slupky sapindusů obsahují saponin, přírodní formu mýdla, která se uvolňuje při kontaktu skořápek s vodou.

Melvin a Jasper se spojili s nepálským pěstitelem skořápek Harim a rozhodli se dát dohromady své studentské půjčky, aby mohli do Nizozemska dopravit první zásilku skořápek. Viděli příležitost, jak udělat lidem radost skvělým výrobkem a zároveň zlepšit pracovní a životní podmínky v Nepálu!

Mezitím je Soaply k dispozici v online i offline obchodech v Nizozemsku, Belgii, Německu, Švýcarsku, Španělsku a dokonce i v Jižní Koreji. A to považujeme za důležité. Protože čím více lidí bude Soaply používat, tím více můžeme společně udělat pro lidi a životní prostředí!

Jak to vypadá v praxi?

Soaply_heart_1Tajemství a funkčnost mýdla tkví v tom, že mýdlo, stejně jako všechno ostatní na této zemi, se skládá z velmi malých částic, kterým se také říká molekuly. Jedna strana této molekuly mýdla odpuzuje vodu, stejně jako mastná skvrna.

Druhá strana je vodomilná, tj. tato strana miluje vodu. Jedna strana molekuly mýdla ulpívá na mastné skvrně, zatímco druhá strana se zaměřuje na vodu. Tímto způsobem mýdlo vytvoří most mezi vodou a mastnotou a umožní skvrně z oblečení vsáknout.

Ve všech výrobcích Soaply používáme skořápky plodů Sapindus mukurossi. Ty obsahují přírodní formu mýdla zvanou saponin. U vás pak tyto molekuly přicházejí do styku s vodou a samovolně mýdlo uvolňují.

Jaké jsou přirozené ingredience, které Soaply používají?

Značka Soaply používá pouze přírodní biologické ingredience při výrobě svých produktů. Mezi tyto ingredience patří:
  • Šelaky z plodů Sapindus mukorossi: Tyto skořápky jsou používány jako hlavní složka v mýdlech a jsou pěstovány v Nepálu.
  • Rostlinné oleje: Přírodní oleje, jako jsou esenciální oleje dodávají mýdlům osvěžující vůně.
  • Květiny, koření a bylinky: Tyto přísady jsou také používány v mýdlech, aby dodaly specifické vlastnosti a vůně.
  • Rostlinné prášky: Soaply také nabízí přírodní prášky na praní, které jsou vyrobeny na rostlinné bázi a jsou hypoalergenní.

Všechny tyto ingredience jsou přírodní a neobsahují žádné syntetické, chemické látky, umělé vůně a barviva, ropu, sulfáty ani parabeny, které mohou způsobit alergické reakce nebo škodit životnímu prostředí.

Snímek obrazovky 2024-05-31 v 1.06.13 odp.

Jaké jsou výhody používání přírodních ingrediencí v mýdlech?

  • Šetrnost k pokožce: Přírodní mýdla vyrobená z kvalitních rostlinných olejů jsou bohatá na glycerin, který pokožku vyživuje a zjemňuje. Vyvážený poměr zmýdelněných a nezmýdelněných olejů zajistí, že pokožka nebude po použití vysušená.
  • Absence dráždivých látek: Přírodní mýdla neobsahují žádné syntetické látky, umělé vůně a barviva, ropu, sulfáty ani parabeny, které mohou způsobit alergické reakce nebo škodit životnímu prostředí.
  • Bohatství na účinné látky: Výroba přírodních mýdel metodou za studena (pod 38°C) zachovává maximum účinných látek v přidaných olejích, másle a dalších přírodních ingrediencích.
  • Přírodní vůně a barvy: Přírodní mýdla jsou ovoněna pouze kvalitními esenciálními oleji a barvena přírodními pigmenty, jako jsou minerální jíly, rostlinné extrakty a prášky. Výsledná mýdla tak mají sytou barvu a příjemnou vůni.
  • Univerzálnost použití: Kvalitní tuhá přírodní mýdla se dají použít nejen na mytí rukou a těla, ale i na praní, úklid nebo mytí nádobí.

Celkově přírodní mýdla poskytují pokožce šetrnou a blahodárnou péči díky absenci dráždivých látek a bohatství na přírodní účinné složky.

Je Soaply veganské a netestované na zvířatech?

Produkty značky Soaply neobsahují žádné složky živočišného původu. Většina z nich je také certifikována Veganskou společností. Dokonce i Soaply 100% přírodní změkčovadla neobsahují živočišný tuk, a to je docela výjimečné.
Všechny výrobky jsou bez živočišných složek. Společnost Soaply požaduje, aby složky, které používají, byly bez živočišných složek, a aktivně to kontrolují u jejich dodavatelů a v jejich dodavatelském řetězci. U kosmetických přípravků, jako je mýdlo na ruce, je to dokonce vyžadováno zákonem.

Soaply_products_homepage_NIEUW

Žádné produkty značky SOAPLY nebyly nalezeny...