NENECHTE SI UJÍT VÝPRODEJ BEAN-TO-BAR ČOKOLÁD Z VELKÉ BRITÁNIE A BELGIE. HLEDEJTE V KATEGORII VÝPRODEJ - CENY OD 79 Kč.

EP olivový olej Koroneiki & Manaki cholesterol, krevní tlak, krevní cukr - 500 ml

Organic
Značka: OOTOPIA
699 Kč 1 Kč / 1 ml
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
6.10.2023

Olej z olivových odrůd Koroneiki a Manaki disponuje svěžími tóny čerstvě posečené trávy, vůní rajčatových listů a pepřovým kořením. Díky vysokému obsahu polyfenolů (analýza viz. parametry) se již nejedná pouze o rostlinný olej, ale o skvělý doplněk stravy, o kterém i EU povoluje určitá zdravotnická tvrzení.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Dokonalá kombinace dvou nejlepších odrůd na světě

Vysoce kvalitní olivový olej připravila Ootopia z odrůd Koroneiki a Manaki představuje výjimečnou směs s jedinečnou komplexností chutí a vůní. Olivové háje se nachází ve východní části peloponézského poloostrova.

Odrůda oliv Manaki se pěstuje především v oblasti Argolis na Peloponésu a je považována za jednu z nejlepších a nejznámějších řeckých olivových odrůd. Vyniká svou sladkostí. Bohatá chuť a sametová struktura dodá vynikající chuť při vaření.

Olivy koroneiki jsou nejmenší odrůdou oliv. Je to jeden z nejuznávanějších a nejoceňovanějších druhů oliv. Její zlatozelený olivový olej se vyznačuje jedinečnými organoleptickými složkami, vysokou nutriční hodnotou a intenzivní ovocnou vůní. Olivový olej z oliv koroneiki je sametový, šťavnatý a chladivý. Při vaření uvolňuje jedinečnou a osvěžující chuť.

  • Tato směs je hotovým ztělesněním umění míchání více odrůd, viz nespočet mezinárodních ocenění níže.
  • Přináší v sobě tóny čerstvě posečené trávy smíchané s vůní rajčatových listů a okořeněné pepřovými vjemy.
  • Chuťově se identifikuje jako vyrovnaný a komplexní olivový olej.

Řekové považují olivovou odrůdu Koroneiki za královnu oliv a celosvětově je uznávána jako jedna z preferovaných odrůd pro výrobu oleje. Tato ocenění jsou především důsledkem toho, že odrůda Koroneiki obsahuje větší množství cenných antioxidantů než jiné odrůdy.

V knize amerického autora Dr. Williama Li  - Eat To Beat Disease – The New Science Of How Your Body Can Heal Itself se tato odrůda dokonce zmiňuje jako potravina, která má léčivé účinky.

Podle zdravotního tvrzení EU se pro příznivé účinky na zdraví srdce doporučuje konzumovat 20 g (4 čajové lžičky) olivového oleje s vysokým obsahem polyfenolů denně.

kniha eat to beat disease

Dr. Li ve své knize uvádí seznam všech různých potravin, které podporují těchto pět základních obranných systémů. Doporučuje jíst pětkrát denně pět různých potravin, které podporují našich pět různých systémů nezbytných pro optimalizaci našeho zdraví. Nazývá se to program 5x5x5. 

Co je olivový olej s vysokým obsahem polyfenolů?

Olivový olej obsahuje nejméně 30 různých fenolických sloučenin, včetně oleaceinu, tyrosolu a hydroxytyrosolu. Podle definice obsahuje olivový olej s vysokým obsahem fenolů nejméně 250 mg polyfenolů na kilogram oleje. Ne všechny olivové oleje tedy mají vysoký obsah polyfenolů - záleží na způsobu zpracování a skladování olejů.

V Evropské unii (EU) mohou lahve olivového oleje s vysokým obsahem polyfenolů nést zdravotní tvrzení "polyfenoly olivového oleje přispívají k ochraně krevních lipidů před oxidačním stresem", pokud obsahují alespoň 5 mg hydroxytyrosolu a jeho derivátů na 20 g olivového oleje.

Benefity olivového oleje s vysokým obsahem polyfenolů

Jednou z dobře známých výhod olivového oleje je vysoký podíl mononenasycených tuků, které jsou spojovány se sníženým rizikem srdečních onemocnění a mrtvice. Olivový olej obsahuje přibližně 98 % tuku, ale zbývající dvě procenta tvoří polyfenoly a další méně významné složky, které přispívají k jeho zdravotním účinkům.

Mnoho studií se zabývalo zdravotními účinky kvalitního olivového oleje s vysokým obsahem polyfenolů ve spojení se středomořskou stravou. Jedná se o stravovací plán, který zahrnuje velké množství zeleniny a ovoce, omezuje maso a sladkosti a jako hlavní zdroj tuků ve stravě používá olivový olej.

Studie ukazují, že pravidelné používání extra panenského olivového oleje jako součásti středomořské stravy je spojeno se snížením rizika vzniku několika onemocnění - včetně srdečních chorob, cukrovky 2. typu a některých typů rakoviny.

Srdeční zdraví

Klinické studie spojují středomořskou dietu a olivový olej s vysokým obsahem polyfenolů s ochranou zdraví srdce, částečně díky snížení krevního tlaku, hladiny cukru v krvi a vysoké hladiny cholesterolu.

Studie ukazují, že většina těchto účinků je způsobena jak polyfenoly, tak mononenasycenými tuky ve stravě.

Podle zdravotního tvrzení EU se pro příznivé účinky na zdraví srdce doporučuje konzumovat 20 g (4 čajové lžičky) olivového oleje s vysokým obsahem polyfenolů denně.

Párování s pokrmy

Je ideální ke carpacciu, zeleným salátům a grilovaným červeným masům.

K jakémkoliv pokrmu doporučujeme kombinovat tento olej s mořskou solí z Utahu, Real Salt, kde je na výběr cibulová, česneková nebo bylinková příchuť. Nově také nabízíme stolní mlýnky, kde najdete směs soli, bylinek a pepře, vše v bio kvalitě. Kvalitní základní přísady jako je olivový olej a mořská sůl doslova vyzdvihnou chuť čerstvé zeleniny a zcela uspokojí i ty nejnáročnější chuťové buňky.

Ocenění

Tato vyjímečná směs obdržela jen za rok 2022 nespočet mezinárodních ocenění v Japonsku, Británii, Francii, Itálii, Skandinávii, Řecku či USA.

Všechny Ootopia olivové oleje jsou vysoce kvalitní a opravdu luxusní. Už jen jejich krásně designovaný skleněný obal připomíná spíš lahvičku parfému, než olivového oleje. Hodí se proto skvěle jako dárek pro ty, co si tuto výjimečnou kvalitu dokáží dokonale užít a vychutnat. Nebo jím udělejte radost sami sobě. Na polici vaší spíže se budou opravdu vyjímat a na jejich jedinečnou chuť vaše chuťové buňky jen tak nezapomenou.

koroneiki-design-award

Není divu, že tento design obdržel také ocenění na prestižní japonské soutěži, Japan Olive Oil Prize (JOOP).

Počínaje rokem 2020 se tato mezinárodní soutěž vedle kvalitativních ocenění rozhodla ocenit také výrobce, kteří se s nadšením věnují komunikaci identity svého výrobku prostřednictvím loga, lahví a obalu: což jsou na japonském trhu velmi důležité detaily. Toto ocenění chce upozornit výrobce na to, jak je důležité spojit dobrý výrobek s atraktivní identitou značky. V porotě 3. ročníku soutěže JOOP DESIGN AWARD zasedají nejprestižnější jména z oblasti designu a architektury z nejvíce zastoupených zemí soutěže a z hostitelské země.

Olivové háje v Peloponézii

olive groves peloponese

Doplňkové parametry

Kategorie: Olivový olej
Objem: 500 ml
Specifikace: Vegan, Keto, Low carb, Biohacking, Paleo, Cruelty Free, Olivový olej
Obsah fenolů: 440.4 mg/ kg
Výrobce: MB ELEON 6, Agiou Ioannou St. Halandri 15233 Greece
Země původu: Řecko
Vhodné pro: Bez lepku-GMO Free-Vegan-Low Carb-Keto-Paleo
Sběr oliv: Říjen 2022

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Kdo je Ootopia?

Majitelé této značky jsou původem částečně Řekové a částečně Italové. Pozemek, který si vybrali pro své olivové háje, se nachází v kopcích nad přímořským městem Ermioni na Peloponésu v Řecku. Jejich odrůdy oliv jsou řecké, italské a španělské. Jak sami říkají -  v jádru nejsou nacionalisté, ale perfekcionisté, takže pro své oleje hledají zkrátka ty nejlepší odrůdy oliv a neřeší, z jaké země pocházejí. Jejich vizí je vytvořit přední světový olivový olejářský podnik, který bude produkovat řadu výjimečných extra panenských olivových olejů s výraznými organoleptickými vlastnostmi. Zároveň chtějí vzdělávat odborníky i nadšené gurmány, rozvíjet používání olivového oleje v gastronomii a posouvat hranice výjimečné kvality.

Ootopia hluboce respektuje přírodu a cení si znalostí a zkušeností, které jsou součástí tradičních a udržitelných pěstitelských postupů. Jejich výsledek optimalizuje pomocí nejmodernějšího olivového mlýna, kde může extrahovat a stáčet do lahví to nejlepší z přírody, aniž by složky nějak výrazně měnili nebo upravovali, a umožňují také úplnou sledovatelnost a transparentnost každého kroku procesu.

all-together

Kdo za Ootopií stojí?

V Ootopii si dobře uvědomuují, že nejdůležitějším prvkem jejich úspěchu jsou lidé, kteří se na tomto projektu podílejí. Na palubě proto mají osoby zapálené pro olivový olej, s prokazatelnými profesními zkušenostmi, jako jsou například:

Vedoucí projektu vývoje Dimitris Fotiadis - má 25 let zkušeností s rozvojem podnikání a řízením velkých projektů v oblasti nemovitostí a infrastruktury, a to po celém světě. Jeho vášní je udržitelný rozvoj a za cíl si stanovil integraci projektu Ootopia. Dimitris je držitelem titulů bakalář a magistr stavebního inženýrství a pracoval na získání titulu bakalář v oboru enologie a vinařství. V minulosti působil jako generální ředitel v několika začínajících společnostech.

Thanasis-Balabanis

Hlavní agronom a na mezinárodní úrovni certifikovaný degustátor olivového oleje Kostas Lyris - Kostas zasvětil svou kariéru snaze získat tu nejlepší chuť olivového oleje, jakou může řecká půda nabídnout. Je také mistrem směsí, což dokonale zapadá do filozofie Ootopie. Při výrobě jedinečných směsí spoléhá Ootopia na jeho mezinárodní zkušenosti degustátora olivových olejů.

Vedoucí provozu & administrativa Panorea Takoumaki - Panorea se stará o každodenní chod provozu. Je také právním zástupcem Ootipia. Má bakalářský titul v oboru geologie, magisterský titul v oboru GIS a pracuje na titulu MBA. Absolvovala šestiměsíční školení na profesionální úrovni v oblasti výroby olivového oleje - farm to table.

Vedoucí oddělení prodeje & marketing John Anairousis -  šíří povědomí o tom, že Ootopia vyrábí jeden z nejlepších olivových olejů, které můžete na světě najít. Vede oddělení prodeje a marketingu a je nadšencem Ootopia olivového oleje jako potraviny s vysokou výživovou hodnotou, která je vyráběna udržitelným způsobem. John získal bakalářský titul v oboru obchod a marketing, magisterský titul v oboru mezinárodní marketing a titul MBA.

Estate správce Thanasis Balabanis - Thanasis je spolehlivý správce a dozorce pozemků. Stará se o to, aby byl olivový háj zdravý a v rovnováze s přírodou.

Šéfkuchaři s Michelinskou hvězdou Georgianna Hiliadaki & Nikos Roussos - špičkoví gastronomové, držitelé mnoha ocenění, tvůrci restaurace Funky Gourmet oceněné michelinskou hvězdou, toto dynamické duo s vášní vyvíjí pokrmy založené na autentických chutích a nápaditých kombinacích. Jejich přínos je pro Ootopia gastronomické objevy s olivovým olejem neocenitelný.

Architekt & filozof Anastasios Rigopoulos - jeho výjimečné návrhy vycházejí z jeho filozofického zkoumání vlivu lidských zásahů na přírodní harmonii a způsobů, jak zachovat přírodní rovnováhu. Jeho návrhy pro instalaci Ootopia lisovny olivového oleje jsou skutečně inspirativní.

Topos

Když Ootopia hledala ideální "topos" pro svůj podnik, okouzlil je poloostrov Ermionida. Je to nádherná přírodní oblast, která si získala jejich srdce, a kde se rozhodli umístit své sídlo. Malebné kopce nad starobylým městem Ermioniida nabízejí optimální podmínky pro pěstování oliv díky nízkému množství srážek, takže se oblast ideálně hodí pro pěstování původních řeckých odrůd oliv spolu s vybranými středomořskými odrůdami.

Poloostrov Ermionida, vzdálený pouhé dvě a půl hodiny jízdy od Atén, je obklopen zálivem Argolida a mořem Myrtoon Pelagos. Svěží mořský vánek vanoucí z historických ostrovů Spetses a Hydra dále zvyšuje úrodnost půdy. Ootopie je imaginární, idealizované místo, které má pro své obyvatele velmi žádoucí nebo téměř dokonalé vlastnosti. V této vlastní Ootopii vytvořili ideální místo, kde mohou vyrábět vlastní olivový olej, vítat své přátele, prohlubovat a rozšiřovat své znalosti o zemi a jejích pokladech a vychovávat komunitu znalců.

ootopia topos

Harmonie

Na tomto místě se snaží dosáhnout dokonalé harmonie těla a duše tím, že důmyslně zapojují všechny své smysly a činnosti. Hosté Ootopie se mohou procházet po okolí, přivonět si k tymiánu a oreganu, kochat se krásnou krajinou a cítit na tváři mořský vánek.

Doporučujeme navštívit zařízení na výrobu olivového oleje (viz obrázek níže), které je pečlivě navrženo tak, aby bylo plně v souladu s životním prostředím, a zároveň v souladu s Ootopia filozofií používat nejmodernější technologie, ale pouze jako prostředek k ochraně přírody a získávání toho nejlepšího z ní, nikdy ne k jejímu pozměňování. Nemluvě o tom, že se jejich návštěvníci mohou dokonce zúčastnit sklizně, absolvovat lekce ochutnávky olivového oleje a zakončit den sklenkou vína a revitalizujícím jídlem, které připraví jejich kuchaři.

olivový mlýn