Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

PRIMAL FEAST

Webová stránka značky: PRIMAL FEAST

primal feast_logo_final_black red_RGBProč Primal Feast

V našem obchodě velmi fandíme malým a nezávislým podnikatelům, kteří se vydají cestou poctivé bio produkce a zaměřují se na jeden obor, který považují za svou expertízu nebo vášeň.

 

Musíme ale podotknout, že je nám vcelku jedno, zda je značka z ČR nebo z Marsu, jde nám o kvalitu a přístup k výrobě jako takové.

 

Nejsme národní šovinisti, ale světoví občané, kterým  jde o princip kvality a přístupu k etickému podnikání, což znamená, že naše značky a jejich původ to reflektují. Pokud máme na eshopu málo českých značek, je důležité se zamyslet proč a ne si stěžovat, že prostě nepodporujeme českou výrobu.

 

Radek je ale Moravák jako poleno a především dobrý člověk a začínající podnikatel, a proto, když nás oslovil, abychom zařadili jeho značku do e-shopu, nebylo celkem o čem přemýšlet. Pomohlo i to, že pochází kousek od nás a své maso získává ze skotu, který se pase pouze na moravských, slezských a českých pastvinách.

 

Radek i my věříme, že strava má mimořádný vliv na lidské zdraví a odráží se v celkovém prožívání života. Naším společným posláním je dodávat vám nejkvalitnější potraviny, a to ve snadno dostupné formě. Chceme vám usnadnit získání nezbytných živin, které jsou klíčové pro optimální fungování těla a mysli, zejména v hektickém tempu současné doby.

 

Radek klade velký důraz na to, jakým způsobem žijí a co konzumují zvířata, jež poskytují suroviny pro jeho produkty. Proto si vybírá pouze místní bio farmáře z České republiky, kteří jsou jakýmsi "bio kovboji", pečujícími s láskou o svá stáda a umožňujícími jim trávit většinu svého života na pastvě.

 

Cítí, že tímto způsobem dosahuje optimální kvality surovin a zároveň podporuje etický přístup k chovu zvířat.

Kdo je Radek a co ho inspirovalo

Primal Feast vznikl na konci roku 2022, ale jeho kořeny sahají o rok zpět, když mě napadla myšlenka vyrábět doplňky stravy z hovězích orgánů během mé práce na farmě s pastevním dobytkem.

 

Z vlastní zkušenosti vím, jak výrazný vliv může mít rostlinná strava na naše zdraví, a jak důležité jsou živočišné potraviny. Přesto zůstávám oddán zvířatům, životnímu prostředí a chtěji jíst to, co mi prospívá a posiluje mé zdraví.

 

Můj "probuzený" pohled na výživu byl nejvíce ovlivněn dílem Westona A. Pricea - Nutrition and Physical Degeneration, což je fascinující svědectví o tom, jak strava ovlivňuje správný vývoj a zdraví lidí.

 

S nástupem popularity "Carnivore diet" v roce 2020 jsem začal brát vážněji rostlinné antinutrienty. Vyřazením všech rostlinných potravin, s výjimkou trochy ovoce, jsem si mohl plně uvědomit pozitivní účinky živočišných potravin. Jak se říká, "červené maso vás zabije, ale do té doby se budete cítit skvěle".

 

V současné době (2023) se hlásím k "Animal based diet" podle inspirace od Paula Saladina. Je to v podstatě carnivore s přidáním lehce stravitelných sacharidů z ovoce a medu. Hledám rovnováhu mezi vstřebatelnými živinami a minimálním množstvím toxinů z rostlinných látek.

 

Orgány považuji za důležitou součást stravy, a to jako koncentrovaný zdroj živin. Některé vitamíny v nich jsou až 100x koncentrovanější než ve svalovém mase. Tradice jídla orgánů byla v minulosti vážena a respektována, ale v moderní společnosti byla téměř ztracena.

 

V naší moderní “Západní” společnosti orgány téměř nejíme, tradice byla přerušena. Zdá se nám to zvláštní, nevíme, jak je připravit, mají silnou chuť, na kterou nejsme zvyklí. Proto nabízíme hovězí orgány sušené mrazem ve formě doplňku, jako snadný způsob, jak je začlenit do stravy pro ty, kteří by je jinak nekonzumovali nebo neměli čas je připravovat.

 

Děkuji všem přátelům, rodině, známým a dalším, kteří nám pomohli rozjet Primal Feast. Věřím, že naše produkty budou užitečným průvodcem na vaší cestě, poskytnou vám podporu a umožní prožít toto dobrodružství naplno.

 

Radek Šindler - zakladatel Primal Feast

 

radek a primal feast

1 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem