Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Propolisová tinktura ve spreji péče nejen o dutinu ústní, obsahuje alkohol - 25 ml

125 Kč / ks 5 000 Kč / 1 l
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
24.7.2024

Propolisovou tinkturu užíváme jako podpůrný prostředek k péči o dutinu ústní či jako antiseptikum pro podporu urychlení hojení povrchových ranek.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Proč koupit

Propolisovou tinkturu užíváme jako podpůrný prostředek k péči o dutinu ústní či jako antiseptikum pro podporu urychlení hojení povrchových ranek.

 • K výplachům ústní dutiny užíváme 3x denně roztok 20 až 40 kapek v cca 100 ml vody.
 • V koncentrované formě můžeme nanášet pomocí vatové tyčinky přímo na postižená místa v dutině ústní např. po ošetření u zubního lékaře.

Jak se osvědčuje při hojení kožních ran

Jeden přehled z roku 2015 naznačuje, že propolis může napomáhat hojení ran. Studie na potkanech s cukrovkou ukázala, že propolis pomáhá kůži vypěstovat nové buňky, aby se sama opravila.

Protože u lidí s cukrovkou může docházet k pomalému hojení ran, naznačuje to, že propolis by mohl být prospěšný pro rychlejší hojení kůže. Protože propolis také ničí některé druhy bakterií, může také pomáhat předcházet infekcím.

Jak se osvědčuje při zdraví ústní dutiny

Podle stejného přehledu z roku 2015 se zdá, že propolis také zabraňuje tvorbě fosforečnanu vápenatého, který je hlavní složkou zubního plaku.

Propolis a med jsou také antibakteriální, což je může činit užitečnými jako složky výrobků pro péči o zuby.

Podle jedné malé studie zmíněné v přehledu z roku 2015 propolis významně snížil množství bakterií ve slinách lidí s parodontitidou.

Klíčové složky

 • Propolis obsahuje minerální látky, jako je vápník, hořčík, mangan, zinek, měď, železo, kobalt a selen, dále vitaminy B1, B2, B6, C a E a řadu enzymů.
 • Propolis má antiseptické účinky a může se používat k léčbě kožních infekcí, jako je akné, popáleniny a plísňové infekce.
 • Mezi potenciální přínosy propolisu může patřit pomoc při hojení drobných ran, podpora ústní hygieny, pomoc při zánětech a léčba oparů. 

Propolis je pryskyřičná voskovitá látka, kterou včely vytvářejí smícháním svých slin se včelím voskem a sloučeninami z různých rostlin a stromů. Včely propolis používají k utěsnění mezer v úlu, aby zabránily vniknutí vetřelců. Propolis má také antimikrobiální vlastnosti a může včely chránit před patogeny.

Látky, ze kterých se propolis skládá, mohou být složité. Vědci identifikovali v propolisu více než 300 samostatných sloučenin. Přesné složení může záviset na umístění včelího úlu.

Jako hrubé vodítko lze uvést, že propolis se obvykle skládá z:

 1. stromové a rostlinné pryskyřice: 50 %
 2. včelího vosku: 30 %
 3. pylu: 5 %
 4. esenciálních a aromatických olejů: 10 %

Propolis obsahuje také polyfenoly, např. flavonoidy, které jsou druhem antioxidantů.

Složení

Alcohol (alkohol denaturovaný mentolem), Aqua (voda), Propolis extract (propolis).

 • Pro extrakt bez alkoholu, který je raw a z divokého zdroje, vyzkoušejte NAHS PropaHeal. Jedná se o emulgovaný přípravek v bázi extra panenského olivového oleje.
 • Ostatní přípravky, které v sobě obsahují propolis, najdete zde.

Objem: 25 ml, sprej

Výrobce: Mgr. Lucie Horáková, ČR

Upozornění: Nepoužívejte při přecitlivělosti na propolis. Nevhodné pro děti do tří let. Uchovávejte mimo dosah dětí. Hořlavina.

Doplňkové parametry

Kategorie: Medarek
Specifikace: Biohacking, Cruelty Free
Výrobce: Mgr. Lucie Horáková, Vítězná 1547/3, Ostrava - Moravská Ostrava
Země původu: Česká Republika
Vhodné pro: Bez lepku-GMO Free-Sugar Free

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Kdo je Medarek

Je to mladá rodina, která se snaží žít v souladu s přírodou. Zajímají  se o zdraví, včelaří, míchají svou kosmetiku, rádi fotí, vaří své pivo a vůbec dělají spoustu věcí po svém.

holky_medarekHlavní vývojář - Lucie

... hnací sílou celé rodiny a rodinného „podniku“ je Lucka, která sice má jen omezené znalosti o včelách, ale o to větší chápání mastičkářství.

Lucka absolvovala magisterské studium speciální pedagogiky se zaměřením na logopedii, surdopedii a specifické poruchy učení na Masarykově univerzitě. Pět let působila jako učitelka v logopedické třídě mateřské školy, ale nakonec ji osud zavedl úplně jiným směrem.

Někteří se jí ptají, zda lituje, že strávila čas studiem na vysoké škole, když teď věnuje svůj čas míchání mastí. Ona však cítí vděčnost za to, že je svou vlastní šéfkou (pokud právě nepoveluje doma syn Vašík nebo dcera Helenka :)), a že může přinášet radost svými výrobky.

Její srdce zahřeje, když vidí, že její zinková mast pomáhá malým miminkům s kožními obtížemi, a těší ji představa svatebních hostů, kteří si po nocích pochutnávají na medu, který zdobil.

 

standaFotograf - Standa

...je nejen hlavou rodiny, ale i dvorním fotografem a vášnivým včelařem, který se nezajímá pouze o včely a med, ale také si vyrábí domácí medovinu a pivo. Jeho geniální myšlenkou byly oblíbené svatební medíky :) .

Standa absolvoval střední průmyslovou školu se zaměřením na strojní inženýrství a po téměř třech letech práce v dílně se stal konstruktérem, kde strávil dalších 12 let. Každý pracovní den odjížděl do zaměstnání s touhou, že brzy bude moci zůstat doma s rodinou.

A teď se mu sen konečně splnil! Standa je nyní pravou pravděpodobně hnací silou webu medarek.cz, kde se stará o provoz, vaření, balení zásilek a s láskou se věnuje dětem. Jako vzorný manžel se nevyhýbá ani nenáročným domácím pracím :).

Ve svém volném čase rád zachycuje přírodu, lidi, včely a občas i rodinu na svém fotoaparátu. Když potřebuje protáhnout ztuhlé tělo, s radostí sáhne po kole a vyrazí do přírody.