Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

70% čokoláda s kolagenem - Tanzánie oblast Kilombero, boby Trinitario - 45 g

235 Kč / ks 5 222 Kč / 1 kg
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Tato čokoláda je unikátní díky tomu, že je obohacena o MCT, čistou C8 kyselinu oktanovou z kokosu, a kolagenový komplex a je sladká. Čokoláda ale neobsahuje žádný rafinovaný cukr ani mléko. Má nízký glykemický index.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Příběh oblasti Kilombero

Důležitost pralesa

Bean to bar čokoláda se 70% obsahem kakaa od značky Incacao je vyrobena z kakaových bobů typu Trinitario s malým zastoupením odrůdy Neo-national, které pocházejí z Tanzanie, konkrétně z oblasti v údolí Kilombero. Místo pěstování, podnebí i okolo rostoucí plodiny mají na výslednou chuť kakaa významný vliv.

Údolí Kilombero je velmi významné pro produkci plodin i biologickou rozmanitost. Ohrožuje jej však úbytek a znečištění vody, odlesňování a vysušování mokřadů. Kakaovník, ze kterého se získávají boby do této čokolády, je pěstován v tzv. drobném agrolesnictví - je osázen stínovými stromy, banány, kukuřicí a dalšími plodinami. Tento produkční systém funguje jako ekologická alternativa pro monoplantáže a pomáhá zachovat zdravou biodiverzitu. Vytváří také přirozenou nárazníkovou zónu pro národní park v pohoří Udzungwa, které představuje ráj pro pozorování ptactva a známý obrovskou rozmanitostí místní fauny i flóry.

Oblast v údolí Kilombero je opravdu panensky čistá, protože místní drobní farmáři provozují ekologické zemědělství už odnepaměti, protože pesticidy a umělá hnojiva pro ně nebyla dostupná. V roce 2015 jim byla dokonce oficiálně udělena bio certifikace, platná pro Evropu, USA a Japonsko.

 

Toto kakao má kulatý profil a mírnou kyselost. V jeho chuti můžete cítit tóny červeného ovoce (třešně, bobule a švestky) a překvapivé květinové tóny fialky a růže s doplňkovým suchým ořechovým a vegetativním podtónem a čokoládovým závěrem.

Farmáři

Čerstvé kakaové boby se po sklizní skupují přímo u brány farem a přepravují se do posklizňového fermentačního střediska Kokoa Kamili’s. Tam jsou fermentovány po dobu 6 dnů v třípatrových dřevěných bednách, vyložených banánovými listy a sáčky s rýží. Po skončení fermentace se nechají na 5-7 dní řádně prosušit na slunci, přičemž jsou neustále promícháván a kontrolovány. Po vysušení jsou roztřízeny a zabaleny po 60 kg do jutových pytlů a expedovány do přístavu Dar es Salaam. Fermentační centrum se snaží o maximální ekologický provoz, například elektřinu získávají ze solárního zdroje.

Kokoa Kamili’s investuje spoustu času a energie do vzdělávání farmářů, aby byl potenciál místního kakaa využit opravdu na maximum. Pořádají školení o správných zemědělských postupech pro více než 4 000 drobných farmářů (většina z nich vlastní méně než 2 hektary půdy), kteří díky tomu pěstují kakao vyšší kvality a mohou tak za něj utržit vyšší odměnu. Zhruba 700 farmářů tak díky Kokoa Kamili’s získalo bio certifikaci a bylo schopno významně navýšit svůj rodinný příjem.

Profil 70% čokolády Tanzánie

  • Čokoláda je unikátní díky tomu, že je obohacena o MCT, čistou C8 kyselinu oktanovou z kokosu a kolagenový komplex.
  • C8 je ze všech MCT kyselin biologicky nejdostupnější pro tvorbu ketonů v játrech a dodává tělu extra podporu.
  • Čokoláda neobsahuje žádný rafinovaný cukr ani mléko.
  • Je slazená kombinací přírodních sladidel inositol, erythritol, ribose, thaumatin (katemfe ovoce)
  • Má nízký glykemický index, a je vhodná pro diabetiky i pro keto a low carb dietu.
  • Po rozbalení si z druhé strany obalu můžete přečíst více podrobností o původu a výrobě této unikátní čokolády.
  • Značka Incacao je charakteristická tím, že v sobě spojuje vysokou gastronomii spolu s nejnovějšími potravinářskými technologiemi a funkčními potravinami.

ORIGINE PURE TANZANIE 3

Doplňkové parametry

Kategorie: Tmavá čokoláda
Obsah: 45 g
Specifikace: Vegan, Bez lepku, Keto, Low carb, Biohacking, Certified Organic, Fairtrade, Bez alergenů
Výrobce: Inca’valley
Země původu: Belgie a Tanzánie
Vhodné pro: Bez lepku-Sugar Free-Lactose Free-Soy Free-GMO Free-Vegan-Low Carb-Keto-Těhotné-Kojící
Proč koupit: Jedinečné luxusní čokolády s příběhem. Opravdové zaměření na podporu farmářů v nejchudších oblastech světa. Nádherné obaly a dokonalá chuť.
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vincent BulteelPříběh belgické značky Incacao začal už v roce 1996, kdy její zakladatel, Vincent Bulteel, na obligátní otázku třídního učitele: “čím chcete být, až budete velcí”, odpověděl, že chce být cukrářem. Tento sen mu vydržel až do 12 let, kdy se rozhodl jít na cukrářskou školu Ter Groene Poorte v Bruggách v Belgii. Už v pouhých 15 letech pak Vincent pracoval v několika cukrářských obchodech v jeho rodném městě Oostende. Po dokončení vysoké školy strávil nějakou dobu cestováním, prací a získáváním zkušeností v různých zemích. Spolupracoval s celou řadou cukrářství a učil se také od celé řady cukrářských mistrů. Na konci této práce a školení získal Vincent titul ‚Compagnon Du Devoir‘. Aby jej získal, musel vytvořit mistrovské dílo/chef d’oeuvre, a uspěl. Ze 100 studentů, kteří toto školení zahájili, jej dokončili pouze čtyři z nich.

Po skončení vlastních studií začal pracovat jako učitel na plný úvazek ve francouzském Bordeaux, v The Companions. Svým studentům kromě hodin cukrářství také radil, jak optimalizovat svůj výkon například pomocí meditací, “power naps” apod., k dispozici užitečné nástroje ke zlepšení jejich výkonu. Nepřestával přemýšlet nad tím, jak zlepšit svět a pomáhat lide, a stal se certifikovaným poradcem pro výživu a zdraví. Uvědomil si, že produkty, které do té doby vyráběl, jsou plné glukózy a fruktózy, které vedou akorát ke zvýšení inzulinu, a rozhodl se je pojmout jinak.

V roce 2018 se proto rozhodl založit vlastní značku - Incacao. Incacao není jen tak obyčejná značka. Její zakladatel ji považuje za kmen, domov pro osobní rozvoj a příjemný způsob, jak se vzdělávat. Je to místo, kde zaměstnanci neustále rostou, kde se vzájemně propojují a kde se stírá hranice mezi prací a zábavou.